Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Engelleri Beraber Aşıyoruz Festivali

Bu güne kadar gerçekleştirdiğim projelerin yanı sıra, aynı zamanda sosyal bir proje olan “ENGELSİZ YÜREKLER“ Festivali  organizasyonunu yapmayı planladık.
Engelleri beraber aşıyoruz sloganı ile , engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin kendileri için gerekli olan ürün, teknoloji ve hizmetlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak hedefiyle, festivalimizi  gerçekleştiriliyoruz . Ulusal ve uluslararası ölçekte engellilere özel ürün, teknoloji ya da hizmet sunan kuruluşların tek çatı altında toplandığı Engelsiz Yaşam Festivali, konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarının da katkılarıyla güçlü bir kamuoyu oluşturarak engelliler adına çözüm üretilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
Festival de yapılacak çalışmalarla, engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarını, yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari ve kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili destek sağlayarak, yeni girişimleri teşvik etmek, sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirerek sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlanması hedefleniyor.
Ayrıca bölgemizin Turizm bölgesi olması dolayısı ile, Oteller, Hastaneler, Eğitim Kurumları gibi işletmelerde engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin ihtiyaç duyduğu tüm ürünlerin aynı çatı altında bulunabilmesine imkân sağlarken, engelli bireylerin yaşadığı sorunlara somut çözümler getiren sosyal bir platform olma özelliği taşıyor. Ziyaretçileri, protezlerden güvenlik sistemlerine, ev ve banyo ürünlerinden hobi gereçlerine uzanan farklı kategorilerde ürünlerin sergilenmesi  amaçlanıyor.
Projenin ana teması; Ülkemizde ve dünyada her konuda başarılara imza atmış engelli bireylerin, “Nasıl Başardım” başlığı altında çalışmalarını anlatmasını sağlamak, bu konularda çeşitli söyleşiler yapmak ve aynı zamanda yarışmalar, sergiler vb. gibi çeşitli aktivitelerle etkinliği zenginleştirmektir.
Böylece, kendini evlerine kapatmış, hayata küsmüş kardeşlerimizin topluma kazandırılması ve yüreklendirilmesi, başarı peşinde koşan kardeşlerimizin de yeni yöntemler öğrenmesinde bir katkımızın olacağına inanıyorum.
Bu konuda en iyi öncü olacağınızı düşünerek, hem fikirlerinizi almak, hem de olası işbirliğimizi görüşmek üzere sizler ile projeyi detaylandırabiliriz.
Etkinliğimizi Derneğiniz, Antalya Valiliği, Belediyeler desteği ile Antalya ve çevre illerini kapsayacak şekilde planlanmıştır.